У Євросоюзі відкривається центр боротьби з російською пропагандою

Поделиться в социальных сетях:
abosru.net

У Євросоюзі відкривається центр боротьби з російською пропагандою

При міністерстві внутрішніх справ Чехії розпочне роботу Центр боротьби з тероризмом та гібридними загрозами (CNHH).

 

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Центр відкриється з 1 січня 2017 року й налічуватиме близько 30 співробітників. Вони спостерігатимуть за підозрілими публікаціями в інтернеті та викриватимуть фейкові новини, щоб перешкодити їхньому широкому поширtyy./

Співробітникам CNHH вже вдалося під час тестового режиму роботи викрити сфальшовані попередження про підготовку теракту в Празі. Утім, за словами представників влади, Центр боротиметься не лише проти фейкових повідомлень, а й проти “пропаганди зовнішніх сил”.

Тим часом спостерігачі празького аналітичного центру “Європейські цінності” попереджають про зростання впливу ЗМІ, підконтрольних Кремлю. Серед іншого вони застерігають від можливих спроб Росії вплинути на перебіг парламентських виборів у країні, запланованих на осінь 2017 року.

За даними чеської влади, більшість фейків та дезінформації, яка з’являється в інтернеті, походять з російських джерел. Приміром, у листопаді 2016 року сайт Ura.ru повідомив, що у виборчій кампанії президента Чехії Мілоша Земана працювали “90 російських професійних політконсультантів”, а дані комп’ютерної обробки бюлетенів зазнали маніпуляцій. Утім, тоді було легко виявити, що це – дезінформація, адже в Чехії підрахунок всіх бюлетенів досі ведеться вручну, повідомляє німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Водночас відомий своїми проросійськими поглядами президент Чехії Мілош Земан у своїй новорічній промові різко розкритикував створення даного центру. “Нам не потрібна цензура, не потрібна поліція думок, і ми не потребуємо ще одного відомства з питань преси та інформації, допоки хочемо жити у вільному та демократичному суспільстві”, – заявив політик.

 

informator


Эта запись была опубликована в рубрике Компромат1.

Оставить комментарий